Muži - pokročilí - prorýsování

8. březen 2011  18
Muži - pokročilí - prorýsování

Pro koho

Tento trénink je určen pro chlapce a pro muže, kteří už alespoň 4 měsíce pravidelně cvičí. K jeho provedení jsou totiž potřeba základní zkušenosti se cvičením.

Zaměření

Následující sled cviků je určen pro vyrýsování svalů za pomoci odstraňování uloženého podkožního tuku. Toho je docíleno vysokým počtem rychlých opakování a krátkými pauzami; Cílem tréninku je zapotit se.

Délka

Trénink v této podobě cvičte nejdéle měsíc a to 3- 4x týdně. Prorýsovacímu tréninku v jakékoli podobě se věnujte maximálně 3 do měsíce, po této době ho obměňte za jinou tréninkovou metodu.

Cviky

* Jedná se o takzvané supersérie, biceps i triceps cvičíte okamžitě po sobě. V první sérii provedete 20 opakování zdvihu s jednoručkami a hned potom následuje 20 opakování kick-backu, pak si dáte pauzu. Tento postup se opakuje třikrát.

Všechny cviky a pomůcky na ně najdete na našem webu v příslušných rubrikách.

Časování

Mezi každou sérií (i mezi supersériemi) dodržujte pauzu 30 sekund. Mezi jednotlivými cviky odpočívejte 2 minuty.

Zvýšení zátěže

Na začátku nastavte zátěže tak, abyste byli schopni splnit uvedený počet opakování na jednu sérii. Jakmile začnete pociťovat zlepšení, začněte počet opakování zvyšovat, až se dostanete na původní počet opakování + 25% z něho. V tuto chvíli vraťte počet opět na původní hodnotu a zvyšte zátěž.

V případě jakýchkoli dotazů či připomínek se na nás neváhejte obrátit, pište do poradny.

Hodně štěstí!

Autor článku
Autor tohoto článku

Petr se orientuje v oblasti fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu. Pro domácí posilovnu pravidelně píše články z nejrůznějších oblastí sportu, obzvláště s tematikou posilování a tvarování těla. Propaguje cvičení v domácím prostředí a v přírodě, rekreačně se věnuje i jiným sportům. Čerpá ze svých zkušeností a znalostí získaných díky studiu medicíny a úspěšně ukončenému kurzu instruktora fitness, dále z odborné literatury s lékařskou a sportovní tematikou.

Líbí se vám tento článek? Doporučte jej přátelům:

Komentáře k článku

18. únor 2012 22:39

Dobrý den.Chtěl bych se do léta vyrysovat.Mohl bych jet ten trénink?Potřeboval bych poradit ohledně jídelníčku.Díky za rady :)

20. únor 2012 16:42

Dobrý den, 2 měsíce cvičte tento trénink a pak ho trochu pozměňte (změňte pár cviků a ještě více zkraťte pauzy). Ale základ nechte zhruba stejný. Ohledně jídelníčku: Snažte se úplně vynechat tučná jídla (tukem prorostlé maso, fastfoody, atd..), sladká jídla a nápoje (nejlepší je pít obyčejnou vodu a během výkonu sportovní nápoje). Soustřeďte se na příjem bílkovin. A konkrétní příklady vhodných jídel: Kuřecí prsa se zeleninou, mořské ryby, celozrné a tmavé pečivo, nízkotučný sýr, bílý jogurt, ovoce. Snažte se co nejvíce jíst ráno a dopoledne. Kdybyste měl více dotazů, určitě napište! Hodně štěstí

20. únor 2012 19:50

Stačilo by kdybych jel ten trénink 3x týdně.Jak s aerobní činnosti?

U tohoto článku se nachází celkem 18 komentářů. Část z nich byla skryta pro udržení větší přehlednosti obsahu stránky.
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace je jednoduchá a získáte díky ní mnoho výhod a možnost podílet se na dalším rozvoji magazínu.

Jídelníček na dnešní den

Snídaně

 • Lívance špaldové
 • Marmeláda ovocná

Dopolední svačina

 • Jogurtový nápoj neochucený
 • Pomelo

Oběd

 • Rýže Basmati
 • Játra krůtí
 • Paprika červená

Odpolední svačina

 • Mléko kefírové

Večeře

 • Kaiserka cereální
 • Vejce slepičí
 • Salát hlávkový

Dnešní tréninková výzva

Zobrazit nabídku

Poslední dotazy v poradně

26. září 2022  3

Zdravím Chtěl bych se zeptat, mám velmi rád míchání proteinu s přírodním kravským mlékem. Co si...

20. červenec 2022  0

Ahoji. Máte tip na nějaké cvičení, nebo sporty během ženského přechodu - myšleno menopauze. Tím...