To nejlepší na fitness míči

27. listopad 2012  1
To nejlepší na fitness míči

Vypadají, jako přerostlé míče, které se nevejdou do dětských rukou a pouze leží bezcílně v tělocvičně. To je však omyl! Cvičení s fitness míčem je jednou z nejlepších variant, na které můžete narazit. Jsou úžasným pomocníkem pro budování stability a rovnováhy, a též vynikajícím nástrojem, jak prospět problémovým partiím určitým a přesným způsobem. Největší výhodou míče tedy je, že Vám pomůže dosáhnout výborných výsledků na různých částech těla. Využijte ho pro tvarování břišních či prsních svalů, ramen, stehen, lýtek, hýždí, zadní části stehen a veškerého dalšího svalstva, co si jen dokážete představit.

Na následujících řádcích přinášíme výběr z nejlepších cviků, které Vám pomohou zvýšit efektivitu Vašeho cvičení s míčem. Zkuste je a uvidíte, že nebudete schopni přestat.

Protažení trupu

Toto cvičení je výborné pro posílení oblasti dolní části zad. Položte se břichem na míč tak, že ho obalíte horní částí těla. Ruce držte buď za hlavou, nebo si jimi přidržujte míč po stranách. Dolní končetiny mějte napnuté a zapřené o zem. Zvedněte hrudník nad míč a vydržte v pozici několik sekund a poté se vraťte do základní polohy.

Stlačování míče

U tohoto cvičení jsou cílem břišní svaly, na které cvik funguje velmi dobře. Posaďte se na kolena a předkloňte se, položte lokty na míč. Nyní zatněte břišní svaly a kutálejte míč směrem dopředu pohybem vrchní části těla, stehna jsou v rovině. Poté kutálejte míč zpět do základní polohy v kleku.

Klik na míči

Dalším cvikem je klik na míči. Tento cvik je na posílení prsních svalů, tricepsů, ramenou a břišních svalů. Postavte se naproti míči, lehněte si na něho tak, abyste ho měli pod koleny a horními končetinami se opřete o podlahu. Vaše tělo by mělo být rovnoběžné s podlahou. Dívejte se dolů a udělejte klik (postupně směřujte pohyb obličeje k zemi tím, že pokrčíte horní končetiny v loktech a spouštějte hrudník dolů k zemi a tahem zpět se vraťte do základní polohy).

Zvedání pánve

Tento cvik je výborný na posílení hýždí a zadní strany stehen. Spočívá v tom, že si lehnete na podložku, pokrčíte nohy v kolenou a položíte je na míč. Ruce nechce položeny na zemi a rozpažte. Zvedejte pánev směrem nahoru a u toho mějte zatnuté svaly na hýždích. Chvíli v této poloze vydržte a poté povolte a vraťte pánev na podložku do základní polohy.

Líbí se vám tento článek? Doporučte jej přátelům:

Komentáře k článku

27. listopad 2012 10:27

Míč jsem si domů koupila před dvěma týdny a ještě dnes ráno vyzkoušla popsané cviky a jsou výborné.. děkuju a můžu jen doporučit. Hana

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace je jednoduchá a získáte díky ní mnoho výhod a možnost podílet se na dalším rozvoji magazínu.

Jídelníček na dnešní den

Snídaně

 • BeBe Dobré ráno
 • Řecký jogurt natural

Dopolední svačina

 • Hrušky
 • Jogurtový nápoj neochucený

Oběd

 • Kornspitz
 • Tradiční pomazánkové máslo
 • Vejce slepičí

Odpolední svačina

 • Kukuřičné chlebíčky
 • Termizovaná pomazánka
 • Ředkvička

Večeře

 • Maso kuřecí, prsa, bez kůže
 • Rýže Basmati
 • Zelenina dušená

Dnešní tréninková výzva

Zobrazit nabídku

Poslední dotazy v poradně

1. listopad 2019  3

Předkopávání je naopak jeden z těch nejmíň zdravých a vhodných cviků. Radši bež na legpress

25. říjen 2019  5

Koukám, že to jsou to rady velice zkušeného profesionála. Děkuji Vám taktéž za tyto rady....