Na cestě k plnění cílů s Adidas miCoach FIT SMART

10. červen 2016  1
Na cestě k plnění cílů s Adidas miCoach FIT SMART

Jako zcela první článek svého druhu přinášíme na magazínu produktovou recenzi. Před čtyřmi měsíci nás oslovil zástupce internetového obchodu a-mania.cz s nabídkou výběru sportovních doplňků z jejich sortimentu výměnou za sepsání zkušeností s nimi. Nyní svojí formou může článek připomínat placenou inzerci, přesto za jeho obsahem stojí dva měsíce trvající intenzivní test provedený naší redaktorkou, plnokrevnou sportovní nadšenkyní, která si předmět k recenzi vybrala mimo jiné s ohledem také na to, že si ho následně může ponechat, bude-li jí vyhovovat. Vybrala si dobře.

Proč nám padl do oka zrovna na běžecký sporttester

Než přejdeme k samotné recenzi, prozradíme si pár zákulisních informací. Nabídka ze strany a-mania.cz nám přišla zajímavá. Domluvili jsme se na určitém pevném finančním maximu, ze kterého jsme mohli čerpat při výběru zboží ze sortimentu a ten jsme následně obratem překročili, ačkoli stačil na spoustu nabízených produktů od textilu, přes běžeckou obuv po různé sportovní doplňky, těžko by se na takové recenze sepisovala, neboť by z velké části byla tvořena pouze subjektivními dojmy a pocity. Internetový obchod nám však bez problému vyšel vstříc, rozpočet byl na naše přání navýšen a díky tomu jsme mohli zabrousit do kategorie běžeckých doplňků. Tomu celému předcházela volba redaktora, který si tento nelehký úkol vezme na svá bedra. Osobně neznám nikoho, kdo je ve dne v noci i v té nejděsivější vichřici a sněhové vánici schopen nadšeně navléct běžecké boty a vyběhnout neznámo kam skrz tvořící se bílou tmu a s jásotem se následně po deseti kilometrech celý omrzlý vrátit zase domů. Až na Renatu. Prostě proto, že běh miluje. A to je náš člověk. Tak pojďme na to.

Proč vlastně sledovat tepovou frekvenci

Tep si měříme pro kontrolu, v jaké tepové frekvenci se pohybujeme a výše naší trénovanosti. Podle toho, zda aktuálně redukujeme tuk nebo zlepšujeme fyzičku, držíme si také hranici tepové frekvence. Pro mě osobně je dobré vědět, jak vysoké hodnoty dosahuji, zda mohu ještě přidat, nebo naopak ubrat a zda se pravidelné trénovaní odráží i zde. Například při běžném 5km běhu, po stejné trase jsem na začátku tréninku neběhala pod 160tepů/min. Po určité době tréninku se ve stejném tempu pod 160 tepů dostávám již hravě.

Na pultech obchodů existuje rozsáhlá nabídka sporttesterů, které nejčastěji měří tepovou frekvenci pomocí elastického pásu umístěného na hrudníku, spálené kilokalorie a dobu tréninku. Pokud se sportem začínáte a chcete orientačně sledovat svojí tepovou frekvenci při pohybové aktivitě nebo neplánujete sporttester nosit každý den, je pro vás vhodné řešení zaměřit se na cenově přístupné a oblíbené produkty například značky Sigma. Jestliže jste již v této oblasti nabrali zkušenosti nebo plánujete měřič nosit po celý den a využívat ho i jako náramkové digitální hodinky, může být pro vás příjemnější variantou testovaný Adidas miCoach Fit Smart. Tento sporttester snímá tepovou frekvenci pouze ze zápěstí, je vyroben z příjemného silikonového materiálu a designově se hodí téměř ke každému stylu oblékání. Můžeme si vybrat mezi modely černé a bílé barvy ve dvou délkách pásku (S pro kratší obvod zápěstí - většinou pro ženy, L spíše pro muže). Hodinky mají dvojí jištění při zapínání, a možnost ztráty je proto minimální.

I běžné sporttestery často umí měřit srdeční tep i ze zápěstí (není třeba mít hrudní pás připnutý), zobrazené hodnoty pak ale buď bývají nepřesné, nebo jsou na display přeneseny se značným zpožděním.

Inteligentní nabíjení

U velké části na trhu běžně dostupných sportestterů musíte po čase měnit baterie, podobně jako u normálních hodinek, a cenově tato servisní údržba začíná od 300 Kč a v některých případech baterie dokonce ani vyměnit nejde. U miCoach toho řešit nemusíte. Dobíjíte ho přes USB kabel každých cca 5-8 dní, dle intenzity workoutů. Potřebu nasycení energie přístroj jednoduše indikuje na svém displeji. Doba nabíjení je pouhé 3 hodiny.

Užitečný krokoměr a další funkce

Podobně jako jiný sporttester měří tepovou frekvenci, kilokalorie a čas, který jste strávili cvičením. Také vám řekne, kolik kroků jste za den ušli a jakou vzdálenost na tréninku překonali. Skvělé na běhání. Bohužel nedisponuje GPS funkcemi, jako například dražší kolega adidas Smart Run, a tak si zpětně prohlédnout trasu, kudy přesně jsme běželi, bohužel nelze. Sporttester můžeme spárovat s chytrým telefonem a díky tomu si ukládat a kontrolovat ukončené tréninky, případně je hned sdílet se svými přáteli. Náramek je schopný si pamatovat až 10 tréninků, ale přímo na jednoduché bodové obrazovce přístroje si je stejně neprohlédnete.

Mobilní aplikace nabízí řadu tréninkových plánů. Můžeme si zvolit variantu workoutu – running, gym (které měří pouze základní hodnoty) nebo my workout (aplikace s trenérem, kdy si v mobilní aplikaci předvolíme druh a intenzitu cvičení a náramek nás poté během aktivity neustále hlídá a doslova koučuje). Při cvičení si jednoduše zkontrolujeme naší tepovou frekvenci díky barevnému neonovému led osvětlení. Od bílé barvy, kdy jsme v klidovém režimu, přes barvu zelenou - fitness, modrou - kardio, až po červenou - anaerobní, která svítí kolem 170tepů/min. Při běhu nás také miCoach upozorňuje na tempo běhu - kolik minut máme na kilometr (PACE), průměr (AVP), jakým tempem běžíme (AVS), počet uběhnutých kilometrů za hodinu (KMH), průměrný počet kroků za minutu (SR), aktuální čas, kalorie a délku tréninku. Hodnoty, které chceme při tréninku sledovat, si jednoduše nastavíme v aplikaci v telefonu. Zařízení poté spárujeme a sporttester začne zobrazovat pouze to, co je pro nás v danou chvíli podstatné.

Oficiální plnohodnotná mobilní aplikace je zdarma dostupná pro operační systémy Android, iOS i Windows Phone.

Náramek miCoach Fit Smart je sweat proof and water resistand, což znamená, že makat a potit se, proběhnout se v dešti, či náramek čistit vlhkým hadříkem bez obav můžeme, avšak není doporučeno s ním plavat nebo se koupat.

Obsah balení

V balení najdeme samozřejmě zmiňovaný sporttester, nabíjecí zařízení s USB konektorem, malý a stručný návod a záruční list. Pro základní seznámení zde najdete vše, co je potřebné, pokud ale toužíte vědět více, musíte zalistovat na internetu a zde bohužel mnohdy ani oficiální stránky výrobce nestačí.

Odměna, která vás nemine

MiCoach může posloužit jako nová motivace ke cvičení, skvělý pomocník při spalování kalorií, naběhávání kilometrů či u silového tréninku. Umožňuje nastavit vlastní cíle, kterých chceme během dne dosáhnout - kupříkladu nachodit 13 000 kroků, spálit 2000 kcal a tak dále. Po splnění cíle jste odměněni virtuálním pohárem vyobrazeným na obrazovce přístroje.

Můj současný cíl je spálit denně 3000 kcal a celkem se mi výzvu daří plnit. Když na mě pohár večer vyskočí, mám obrovskou radost, den je tak pro mě úspěšně zakončen a jsem se sebou spokojená. Báječný pocit. Díky již zmíněnému citlivému snímači nemusím řešit připínání měřiče (již ho mám na ruce od rána) ani hrudního pásu, před sportovní aktivitou. Jednoduše ťuknu na obrazovku, navolím si nejvhodnější program a jde se cvičit! Skvělé na cestách.

Naměřené hodnoty miCoach sporttesteru se každý den o půlnoci vynulují, údaje z předešlého dne se uloží do paměti, a ráno proto mohu náramek nasadit a pokusit se získat další odměnu. Pozitivním prvkem hned po ránu je, že mi chytrá hlavička přístroje počítá odhadované spalování kalorií i během noci, tudíž již po probuzení mívám okolo 400 kcal spáleno. Čas, kalorie, ani zdolané kilometry nesvítí na sporttesteru nepřetržitě, nabízí se mi až při probíhajícím tréninku.

Řadím se mezi spokojené uživatele

Po více jak dvouměsíčním intenzivním užívání miCoach fitness náramku se řadím mezi spokojené uživatele. Plně nahradil i mé dosavadní jednoúčelné hodinky. V podstatě každý den se věnuji některé sportovní činnosti, ať už fitness či běhu a velmi brzy jsem si zvykla na komfort, jaký poskytuje. Kromě plavání, kdy náramek musím sundávat, se mnou na ruce tráví celý den.

Pokud se řadíte mezi běžce začátečníky, co si tep nikdy neměřili, ale přemýšlíte o tom nebo už používáte jiný měřič tepu, který vám ale co se funkcí týče, nedostačuje, věřím, že Adidas miCoach FIT SMART vám bude spolehlivým parťákem, pomůže k dosahování lepších výsledků a bude pro vás také novým životním motivátorem. V době vydání této recenze je možné jej zakoupit za částku okolo 3000 Kč.

Líbí se vám tento článek? Doporučte jej přátelům:

Komentáře k článku

14. červen 2016 23:08

Koupil jsem si tester v březnu a neměnil bych! Akorát jsem měl obavy jak dlouhý bude pásek ale elko je dostatečně velké i pro silné zápěstí..

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace je jednoduchá a získáte díky ní mnoho výhod a možnost podílet se na dalším rozvoji magazínu.

Jídelníček na dnešní den

Snídaně

 • Lívance špaldové
 • Marmeláda ovocná

Dopolední svačina

 • Jogurtový nápoj neochucený
 • Pomelo

Oběd

 • Rýže Basmati
 • Játra krůtí
 • Paprika červená

Odpolední svačina

 • Mléko kefírové

Večeře

 • Kaiserka cereální
 • Vejce slepičí
 • Salát hlávkový

Dnešní tréninková výzva

Zobrazit nabídku

Poslední dotazy v poradně

26. září 2022  3

Zdravím Chtěl bych se zeptat, mám velmi rád míchání proteinu s přírodním kravským mlékem. Co si...

20. červenec 2022  0

Ahoji. Máte tip na nějaké cvičení, nebo sporty během ženského přechodu - myšleno menopauze. Tím...