Jak na úzkou ruku

28. leden 2012  0
Jak na úzkou ruku

Nezáleží na tom, jak velký máte biceps: I když vaše ruka vypadá ze strany díky vyvinutému bicepsu majestátně, zepředu se může zdát úzká a zanedbaná. Čím to je a co s tím udělat?

Problém je nedostatečné a podceňované posilování svalu pažního (musculus biceps brachialis). Leží v hluboké vrstvě pod bicepsem a tvoří s ním přední skupinu svalů paže (zadní skupinu tvoří triceps). A právě brachialis dodává paži potřebnou šíři a objem.

Brachialis má důležitou funkci: Pomáhá ohýbat horní končetiny z natažení zhruba do pravého úhlu v lokti (jak je tomu např. v první polovině bicepsového zdvihu) a nejvíce se namáhá, jestliže je předloktí v pronaci (ve spodní pozici bicepsového zdvihu směřuje hřbet ruky od těla dopředu- jedná se tedy o úchop nadhmatem). Další efektivní pozice pro posilování svalu pažního je tzv. neutrální pozice, které odpovídá kladivový úchop (při bicepsovém zdvihu jednoruček směřují ve spodní pozici palce dopředu a dlaně k tělu).

Sval pažní posilujete a ani o tom nevíte, například při shybech nadhmatem, při přítazích velké činky, při veslování s tyčí, při přítazích jednoruček k hrudníku. (Všechny tyto cviky najdete zde Záda)

Jestliže chcete masivní a širokou paži, je třeba cílené posilování svalu pažního.

1)      Kladivové zdvihy s jednoručkami

Bicepsový zdvih s jednoručkami vsedě

2)      Bicepsové zdvihy nadhmatem

Bicepsový zdvih s nakládací činkou

Do každého tréninku zařaďte alespoň tři série těchto specifických cviků, případně i více. Čím více bude brachialis vyvinutý, tím více bude biceps vytlačovat do strany a ruce tak při pohledu zepředu získají masivní a široký vzhled.

Autor článku
Autor tohoto článku

Petr se orientuje v oblasti fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu. Pro domácí posilovnu pravidelně píše články z nejrůznějších oblastí sportu, obzvláště s tematikou posilování a tvarování těla. Propaguje cvičení v domácím prostředí a v přírodě, rekreačně se věnuje i jiným sportům. Čerpá ze svých zkušeností a znalostí získaných díky studiu medicíny a úspěšně ukončenému kurzu instruktora fitness, dále z odborné literatury s lékařskou a sportovní tematikou.

Líbí se vám tento článek? Doporučte jej přátelům:

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první. ;-)
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace je jednoduchá a získáte díky ní mnoho výhod a možnost podílet se na dalším rozvoji magazínu.

Jídelníček na dnešní den

Snídaně

 • Pohankové vločky instantní
 • Ovoce kandované
 • Mléko polotučné

Dopolední svačina

 • Ořechy vlašské
 • Pomeranče

Oběd

 • Maso krůtí, prsa bez kosti a kůže
 • Kuskus
 • Cuketa

Odpolední svačina

 • Mléko kefírové

Večeře

 • Šmakoun natural
 • Brambory rané
 • Lilek

Dnešní tréninková výzva

Zobrazit nabídku

Poslední dotazy v poradně

30. září 2019  3

Určitě bych tam mezi obědem a večeří šoupnul nějakou sacharidovou svačinu, přeci jen píšeš, že...

30. září 2019  54

Základem je i správná strava k cvičení, tady v článku https://www.bodyflexnutrition.cz/blog/s ... osilovani/ o tom...