Intervalový trénink - ideální pro spalování tuků

17. říjen 2012  0
Intervalový trénink - ideální pro spalování tuků

Intervalový trénink je pro ty, kdo cvičí, jedním z nejjednodušších a také nejpříjemnějších způsobů, jak zvýšit počet cvičení, které udělají za jeden den. Cvičení tímto stylem probíhá tak, že se nejdřív cvičí při vyšší intenzitě a potom se zvolní na menší intenzitu. Celé cvičení se také dělá v kratších intervalech. Například běžec může běžet 2 minuty sprintem a následně může zvolnit a 5 minut běžet lehkým joggingem.

Zvyšuj se na tepovou frekvenci

Jednou z velkých výhod intervalového tréninku je, že to pomáhá zvedat tepovou frekvenci více, než jaká by byla v případě, že tělo cvičí s nižší intenzitou. Tepová frekvence také zůstává zvýšená, i když jsme už skončili. To vede k tomu, že tělo spaluje tuky i po tréninku.

Zaměřuj se na velké svaly

Chcete-li z tréninku mít co největší užitek, zaměřte se na velké svaly, jako jsou například ty na nohách nebo zádové svaly. Zaměření se na tyto svaly je efektivní, protože k tomu, aby mohly správně fungovat, potřebují tyto svaly více energie než ostatní. Když tělo vydá větší množství energie, bude také muset více čerpat z tukových zásob, aby tu ztracenou energii nahradilo.

Dělej si intenzivní cvičení obtížnější

Aby byl intervalový trénink opravdu účinný, intenzivnější části cvičení musí být náročné. Pokud ty těžší části nebudou náročné, celý trénink bude k ničemu.

Necvič moc dlouho

Interval cvičení by neměl být delší než 40 minut, což je dobré pro ty, kdo třeba na delší trénink ani nemají dostatek času. Ti, kdo cítí, že by jim nevadilo cvičit dál, pravděpodobně necvičí při dost velké intenzitě.

Začínej pomalu

Naučit se cvičit v intervalech může zabrat nějaký čas. Většina lidí začíná cvičením v rozmezí mezi nízkými a středně intenzivními intervaly. Po určité době intenzitu intervalů postupně zvyšují.

Střídej různé tréninkové metody

Tréninkové intervaly pro běžce nebo cyklisty jsou jednoduché, stroje jako rotopedy a kola jsou ideální, protože intenzivnější intervaly jednoduše vyžadují, aby běželi nebo šlapali rychleji. Nicméně pro jiné druhy cvičení můžou být intenzivnější intervaly obtížnější. Například ti, kteří ke cvičení využívají tanec, potřebují najít taneční pohyby, které jsou těžší a ve cvičení odpovídají těm intenzivním intervalům.

Překonej vyčerpání

Jedna z věcí, ve které bude trochu obtížnější uspět, je, že se musí cvičit do té míry, až se člověk může cítit nepohodlně. To znamená, že hodně lidí to vzdá brzy, protože je přirozené, že se tak nikdo cítit nechce. Proto je důležité odolat tendenci vzdát to a stisknout tlačítko "start".

Líbí se vám tento článek? Doporučte jej přátelům:

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první. ;-)
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace je jednoduchá a získáte díky ní mnoho výhod a možnost podílet se na dalším rozvoji magazínu.

Jídelníček na dnešní den

Snídaně

 • Lívance špaldové
 • Marmeláda ovocná

Dopolední svačina

 • Jogurtový nápoj neochucený
 • Pomelo

Oběd

 • Rýže Basmati
 • Játra krůtí
 • Paprika červená

Odpolední svačina

 • Mléko kefírové

Večeře

 • Kaiserka cereální
 • Vejce slepičí
 • Salát hlávkový

Dnešní tréninková výzva

Zobrazit nabídku

Poslední dotazy v poradně

8. říjen 2023  0

Dozvi se něco o sobě Shyby Nováček: 1-2 shyby Začátečník-3-5 shybů Mírně pokročilý-5-8...