Cyklus domácí posilovny


Stravování spalovač tuků

Článek byl vydán dne 14. Leden 2011

0

Spalovač tuků

Dnešní článek jsem se rozhodl zaměřit na potraviny, resp. Látky, které pomáhají k účinnému odbourání tuků. Nejedná se o žádné drahé výživové doplňky, jsou to látky, se kterými se setkáváme denně.

Kofein

Jedná se o snadno dostupný doplněk stravy, kávu mnoho z nás pije každý den. Funguje tak, že se chemicky váže na buňky tuků a podpoří jejich rozložení. Při tomto procesu se tuk uvolňuje z buněk a putuje do svalů, kde se stává zdrojem energie.

K dávkování můžete použít i kofeinové tablety. Berte 300 mg kofeinu ráno, pak před cvičením a později odpoledne. Dávejte pozor, abyste v klidu usnuli!

Rybí tuk

V rybím tuku se vyskytují známé a často opěvované omega-3-nenasycené mastné kyseliny. Podporují spalování tuků tím, že se rozpadnou na látky, které zvyšují metabolismus.

Zelený čaj

Obsahuje takzvané katechiny, které brzdí aktivitu norepinefrinu. To je název nervového přenašeče, který omezuje proces látkové výměny (metabolismu). Když se aktivita norepinefrinu zastaví, zvýší se rychlost metabolismu. Tím se urychlí i proces spalování tuků.

Karnitin

Jedná se o látku schopnou transportovat tuk do buněk, kde se spalují na energii. Dávkování naleznete na etiketě přípravku.

Synefrin

Má chemickou strukturu podobnou výše zmíněnému norepinefrinu, jeho účinek je tedy urychlení metabolismu.


Redaktor - Petr Bruch
Petr Bruch

Autor tohoto článku

Petr se orientuje v oblasti fitness, kulturistiky a zdravého životního stylu. Pro domácí posilovnu pravidelně píše články z nejrůznějších oblastí sportu, obzvláště s tematikou posilování a tvarování těla. Propaguje cvičení v domácím prostředí a v přírodě, rekreačně se věnuje i jiným sportům. Čerpá ze svých zkušeností a znalostí získaných díky studiu medicíny a úspěšně ukončenému kurzu instruktora fitness, dále z odborné literatury s lékařskou a sportovní tematikou.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře pod článkem prosím využívejte spíše pro sdílení názorů k tématu článku s ostatními návštěvníky. Veškeré vaše případné dotazy k tématu rádi zodpovíme na diskusním foru.

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální dotazy v poradně

  Avatar Bez reakce Tréninkový plán

  Návštěvník píše: Zdarec,sestavil jsem si tréninkový plán,a chci se zeptat,co na to říkáte,před cvičením si dám strečink a jdu nato: dřep s výskokem...

  Avatar Bez reakce protein

  fmc píše: Dobrý den,myslíte že je tenhle protein dobrý? Hi tech hi anabolic protein 1000 g PS.je mi 15 a cvičím ...

  Avatar Bez reakce Vytížený student a posilování

  Applys píše: Ahoj, je mi 16 let. Celý život jsem hrál fotbal, ale teď jsem kvůli škole přestal. Ráno pravidelně vstávám v...

  * vložit dotaz můžeš i anonymně,
    nepožadujeme po Tobě registraci
 • Nejnovější články domácí posilovny

 • Partnerské odkazy

  Není nic krásnějšího než dokonalé svatby Seychely! Dopřejte si dobré jídlo, dokonalé služby i dokonalý svatební obřad! Bude jen na Vás, jak si užijte svoje dny a jak si budete přát užít si dokonalé líbánky! Vyslovte svá přání – my Vám je splníme!

 •